Eestlased on tööst tüdinenud? Pausi tööelust tahaks võtta iga teine inimene

Eestlased on tööst tüdinenud? Pausi tööelust tahaks võtta iga teine inimene

2018. aasta on olnud tööturul ülimalt aktiivne. Ettevõtted on loonud tuhandeid uusi töökohti ja tuhanded inimsed on oma uute karjäärivalikute ees.

Kes ja miks pausi võtab?

Karjääriarengu kontaktvärava CV.ee aastalõpu-uuringust selgub, et oma senisest tööelust on valmis pausi võtma iga teine inimene. Iga viies töötaja (18,5% vastanuist) soovis tööelus teha kuni aasta pikkuse pausi, kolmandik vastanuist (33%) märkis aga, et kuigi nad tahaks tööst pausi pidada, ei ole see neil siiski majanduslikult võimalik.

Näiteks soovivad vastajad kasutada tööelust pausi enda täiendamiseks ülikoolis või läbida mõne koolituse, et teha karjääris kannapööre sobivamale tööle. Enim otsitakse tavapärasest puhkusest pikema pausi tegemise võimalust kahe töökoha vahel.

Oma tööeluga tervikuna on rahul ainult 23,5% vastanuist.

Viimase 30 päeva jooksul on tööportaalis CV.ee sirvinud tööpakkumisi pea 261 000 inimest. Keskmiselt avab tööotsija 10,6 töökuulutust. Sama perioodi jooksul on tööpakkumisele reageerinud ja kandideerinud üle 18 000 inimese. Kuu jooksul lisandus pea 3000 uut tööpakkumist.


Tööportaal CV.ee ja uuringulabor kuuluvad 22aastase värbamiskogemuste pagasiga CV-Online’i gruppi esindustega Tallinnas, Riias ja Vilniuses.

LOE KA SEDA:
Õpime tööl kavalalt puhkama 😴

 

Jaga postitust ka sõpradele
LEIA OMA UNISTUSTE TÖÖ!

Lisa kommentaar

Vasta küsimusele

Kui Sinu ülemus on tõsiselt õnnelik Su üle, siis kuidas ta seda väljendab?

Vaata tulemusi

Loading ... Loading ...
Loe ka seda:
Vastutustundliku Ettevõtluse Fooru esindaja Liisa-Indra Pajuste küsib Nipila.ee stuudios Rain Resmeldt Uusenilt CV.ee praktikavõimaluste kohta just EUTalent programmi valguses.
EUTalent kaasab ja innustab väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtteid pakkuma rohkem sisukaid praktikakohti

https://youtu.be/ms4-UnWixec CV-Online ja karjääriarengu kontaktvärav CV.ee toetab praktikavõimaluste avardumist aastaringselt, kuigi just nüüd on praktikajaht saamas taas hoogu. Tutvu aktiivsete...

Close