Kuidas saada töövestlusele? Sul on vaid minut, et võita värbaja tähelepanu!

Tööintervjuule saavad kandidaadid, kes näitavad oma tugevusi ja sobivust tööle ehedal kujul. Proovi näiteks video-CV tegemist, sest nii jääd meelde 6 sekundiga! Foto: Unsplash
Tööintervjuule saavad kandidaadid, kes näitavad oma tugevusi ja sobivust tööle ehedal kujul. Proovi näiteks video-CV tegemist, sest nii jääd meelde 6 sekundiga! Foto: Unsplash

“Kuidas saada töövestlusele?” küsivad CV.ee karjääriarengu kontaktvärava värbamistiimilt sajad kandidaadid iga kuu. Nad koostavad motivatsioonikirja ja täiendavad on CV-sid, aga langevad ikkagi esimesest voorust välja ja jäävad tööintervjuude ukse taha. Miks? “Tekita kandideerimisel tööandjas või värbajas huvi Sinu kohta rohkem teada!” soovitas 30. jaanuaril toimunud Kandideerimisakadeemial CV.ee karjäärinõustaja-psühholoog Ivika Born.

Ivika Born pakub nõustamisteenuseid nagu karjääripöörde planeerimine, emapuhkuselt tööturule naasvate emade nõustamine ja muud karjäärivalikutega seotud dilemmad.

Kuigi videokandideerimine on üks parimaid võimalusi jääda tööandjale esimese kuue sekundiga silma ja meelde, on trikke ja nippe, kuidas huvipakkuva töökoha võitmiseks tööintervjuuni rühkida siiski oluliselt rohkem. Nipila.ee palus Ivika Bornil anda kümme soovitust, mida järgides jõuab töövestluseni suurema tõenäosusega.

  • Püüa eristuda, astu “raamist välja” – rõhuta CV-s oma kordumatust!
  • Tööta töökuulutus hoolega läbi – kasuta seda kõike oma CV unikaalseks muutmisel.
  • Loo vähemalt 2 CV-versiooni, millest üks on terviklik ja universaalne, teine sisaldab märksõnu konkreetsest töökuulutusest, millele kandideerid.
  • Ära valeta, kuid “õmble rätsepaülikond”.
  • Kui kandideerid tööle, mis erineb eelnevast kogemusest – too välja kompetentsid, mis põhjendavad Sinu uut valikut.
  • Näita inimest CV ja ametinimetuse taga – ära alahinda isikuomaduste ja hobide väljatoomist.
  • Uuri põhjalikult ettevõtte tausta – kui edukad nad on, mis on ettevõtte tugevus-nõrkus, kes on nende konkurendid. Ole valdkonnaga kursis.
  • Too välja, mida Sina suudad ettevõttele pakkuda, kuidas oled neile kasulik.
  • Heida pilk enda sotsiaalmeedia kontodele – kas seal kajastuv räägib Sinu kui (tulevase) professionaali kasuks?
  • Loo kontakt, mis suurendaks töövestlusele saamise tõenäosust – peale CV saatmist helista nädala pärast, küsi, kes tegeleb antud tööpakkumisega, uuri, kas Sinu CV on kohale jõudnud.

Ivika soovitab, et kui oled juba vestlusele minemas, tasub vahetult enne vestlust lugeda veelkord oma varasemalt saadetud dokumendid (kaaskiri, motivatsioonikiri, CV, tööpakkumine ise) läbi. “Nii oled n-ö lainel, oskad vastata küsimustele ja mõjud kindlasti usutavamalt,” soovitab ta.

Toimetaja soovitused

Jaga postitust ka sõpradele
LEIA OMA UNISTUSTE TÖÖ!

Lisa kommentaar

Anna meile teada

Millega liigud Sina iga päev tööle?

Vaata tulemusi

Loading ... Loading ...

#Töövahetusraadio

Äripäeva raadio fookuses: ägedast töökeskkonnast ja parimast tööandjast Eestis

Tööturu trendid: Äripäeva raadio

Tööandja branding ei tohi olla vaid hulk ilusaid sõnu ja pilte; IDEA360 saade

Ainus tööportaal, mida vajad!
Loe ka seda:
Speakly ja CV.ee hakkavad Sulle nüüd keelt õpetama 9
Speakly ja CV.ee hakkavad Sulle nüüd keelt õpetama

https://www.youtube.com/watch?v=zbv75ioDXIU Nipila stuudios käis külas  Ott Ojamets Kutsusime Nipila stuudiosse külla Ott Ojametsa, kes on uue keeleõppe rakenduse Speakly üks...

Close