Kas tasub olla lojaalne oma praegusele tööandjale?

Kas tasub olla lojaalne enda tööandjale

Kas oled töötanud ühe ja sama tööandja jaoks pikka aega või vahetad töökohti tihti? Milline on ideaalne tööaja kestvus ühe tööandja jaoks? Kas see tasub ära, et olla lojaalne? Palgad.ee uuringumonitor püüdis leida vastused neile küsimustele rahvusvahelises uuringus. Aasta 2018 jaanuaris ja veebruaris läbi viidud töötajate küsitluses osales 57719 inimest 12 Euroopa riigist.

Milline on ühe tööandja juures töötamiseks optimaalne aeg?

Rahvusvahelises Palgad.ee uuringus küsisime töötajatelt, milline on ideaalne aeg töötada sama tööandja juures. Suurim grupp, 39% töötajatest, eelistab kolme kuni viieaastast perioodi. Kuni 48% 25-34-aastastest vanuserühma töötajatel on selle ajaga nõus.

Uuringu tulemused näitavad selgelt, et noorem põlvkond, aastatuhandelised ja põlvkond Z kalduvad oma karjäärinvesteeringuid sagedamini uurima ja otsima võimalusi teiste tööandjate juures. Põlvkond Z, kes hetkel tööturule sisenevad, näevad ette, et ühe tööandja juures veedetakse vähem aega.

Potentsiaalne karjäär tulevikus suurendab lojaalsust

Üldiselt on ühe tööandja jaoks rohkem kui viie aasta jooksul töötavad püsivad töötajad vähemuses – vaid 27,5%. Suurim grupp olid need, kes töötasid alla 2 aasta.

Tööandja usaldus sõltub suuresti karjääri võimalusest ja kasvust ettevõtte sees. Praegu töötavate madalama, kesk- ja kõrgema juhtkonna ametikohtadel töötavate inimeste seas on rohkem inimesi, kes töötavad ettevõttes enam kui 5 aastat. See on suures osas seotud asjaoluga, et need inimesed peavad oma karjääri jooksul järk-järgult töötama oma redelil üles. Töö juhtivatel ametikohtadel pakub sageli töötajatele laiemat perspektiivi, annab võimaluse pikaajaliseks elluviimiseks ning finants- ja mitterahaliste hüvede atraktiivseks kombinatsiooniks.

Umbes pooled vastanutest (47%) arvavad, et tööandjale lojaalsus on seda väärt ja töötajad on seda materiaalselt tõendanud rahaliste või muude rahaliste eeliste näol. Täpsemalt 30% inimestest arvab, et töötajad, kes jäävad pikaajaliselt pühendunult töötama ühe tööandja juurde, tunnevad oma töötasu tulemusi. Veel 17% vastanutest leiab, et lojaalsus on seotud konkreetsete mitterahaliste hüvede ja eelistega. Vastupidist arvamust väljendavad 32% vastajatest, kes on veendunud, et uutele töötajatele on sageli võrreldavad eelised tööandja pikaajaliselt töötanud töötajatele.

Jäta meile kommentaar, kuidas hindad sina antud teemat?

 

Jaga postitust ka sõpradele
LEIA OMA UNISTUSTE TÖÖ!

Lisa kommentaar

Anna meile teada

Millega liigud Sina iga päev tööle?

Vaata tulemusi

Loading ... Loading ...

#Töövahetusraadio

Äripäeva raadio fookuses: ägedast töökeskkonnast ja parimast tööandjast Eestis

Tööturu trendid: Äripäeva raadio

Tööandja branding ei tohi olla vaid hulk ilusaid sõnu ja pilte; IDEA360 saade

Ainus tööportaal, mida vajad!
Loe ka seda:
#KULDSÜDA
Tunnusta ja VÕIDA!

Kas sina oled juba oma kolleegi või märgatud eeskuju tunnustanud? Siin on mõned näited meile juba laekunud tunnustustest. Tunnusta ka sina! #KULDSÜDA TUNNUSTUSI...

Close